Kadra Wrocławskiego Przedszkola Koszałki Opałki

kadra

Dorota Cieplińska

Dorota Cieplińska – Dyrektor, nauczyciel, specjalista od spraw pedagogicznych. Dyplomowany nauczyciel przedszkolny o 30 letnim doświadczeniu w zawodzie. Trener systemu „Edukacja przez ruch”. Pracownik przedszkola 104 „Na misiowej polanie” we Wrocławiu. Absolwentka Studium Nauczycielskiego, Papieskiego Fakultetu Teologicznego, oraz studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej oraz Uniwersytecie Wrocławskim. Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Drużynowa 44. Wrocławskiej Drużyny Harcerek „Parasol”. Jej hobby to żeglarstwo, ma stopień żeglarza jachtowego, oraz góry – szczególnie ukochane karkonoskie szlaki.  Wraz z mężem śpiewa w chórze „Basilica Cantans”. Mama Kasi i Alberta.

 

Cieplinska

Katarzyna Cieplińska – Nauczyciel. Ukończyła Pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w stopniu licencjata, oraz Terapię pedagogiczną w stopniu magistra na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie kontynuuje zdobywanie kompetencji pedagoga zajmującego się osobami z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) na AWF we Wrocławiu. Z pracą w przedszkolu związana jest od roku 2009, kiedy była pomocą nauczyciela w placówce publicznej. W Koszałkach jest od początku działalności. Wraz z upływem czasu i poszerzeniem wykształcenia, oraz kompetencji, nastąpiła zmiana jej funkcji w placówce. Nauczycielem jest od 2012 roku, zgodnie z datą uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu. Interesuje się teorią myśli pedagogicznej w przełożeniu na praktyczne zastosowanie w przedszkolnej codzienności. Lubi jazdę na rowerze latem, oraz cukierki malinowe bez posypki.

 Sliscieylwia Żurek – Asystent nauczyciela. Absolwentka Studium Policealnego na kierunkach Pedagogika Społeczno-Opiekuńcza (opiekunka dziecięca), oraz Asystent Nauczyciela Przedszkola. Obecnie uczęszcza na kierunek Psychologia Wychowawcza Dziecka. Ukończenie studium i kontynuacja nauki w podobnej specjalizacji, pozwala Sylwii rozwijać swoje zainteresowania i zbliżyć się do możliwości pracy z dziećmi. Jej hobby to pływanie, wędrówki po górach (Tatry), prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia. Jest osobą pogodną, otwartą, która zawsze stara się znaleźć wspólny język z najmłodszymi. W pracy z dziećmi stara się rozwijać ich indywidualne zainteresowania i uzdolnienia oraz stworzyć dla nich atmosferę, w której będą czuły się bezpiecznie. Za cel pracy stawia sobie szczęście i uśmiech każdego dziecka , gdyż jest to dla niej najlepsza nagroda.

Barbara Jastrząb1Barbara Jastrząb – Asystent nauczyciela. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w specjalnościach muzykoterapii i śpiewu solowego. Pracowała jako nauczyciel w szkołach muzycznych w Oleśnicy i Oławie oraz Przedszkolu nr 18 „Wiolinek”. Ukończyła kurs prowadzony przez Fundację Twórczych Kobiet w Warszawie z zakresu poradnictwa laktacyjnego, którego celem było uzyskanie tytułu promotora karmienia piersią. Brała udział w warsztatach Psychologii Zorientowanej na Proces A. Mindella organizowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Warszawie, a także tych dotyczących zagadnień wychowawczych: „Bezpieczne przywiązanie” (org. przez Fundację Przywiązanie) oraz „ABC skutecznego rodzica” (org. przez Centrum Budowania Relacji).
 

 
Anetta
Anetta Lazarowicz – Pedagog, logopeda, oligofrenopedagog. Nauczyciel dyplomowany z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Zajmuje się pedagogiczną oraz logopedyczną diagnozą i terapią dzieci. Pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni logopedycznej i w przedszkolu, ceni życie rodzinne, w czasie wolnym chętnie czyta książki, pływa i jeździ na rowerze.

 

 
1fb8d0c7-9faa-456e-afc8-5b7be67853bd.jpgBeata Rudyk – Psycholog, nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem. Pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 we Wrocławiu oraz w Przedszkolach Integracyjnych „Wspólny Świat” w Oleśnicy i w Legnicy. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju, służy pomocą Rodzicom. Pasją jej są podróże wielkie i małe. Prywatnie jest mamą Ani i Bartka.

 

 

 
Alicja Ratajczyk – Fizjoterapeuta, absolwentka AM i AWF we Wrocławiu. Certyfikowany terapeuta manualny metody OMT Kaltenborn- Evjenth, certyfikowany terapeuta terapii funkcjonalnej PNF, w trakcie szkolenia Fascial Manipulation. Odbyła liczne kursy z zakresu fizjoterapii. Pracownik przychodni Euromedicare we Wrocławiu. Posiada uprawnienia do badania wad postawy i prowadzenia zajęć terapeutycznych. Do zainteresowań w głównej mierze można zaliczyć ciekawość w poszukiwaniu coraz to nowszych sposobów diagnozowania i leczenia pacjentów. Uwielbia wszelkiego rodzaju sporty, ale szczególnie sztuki walki Krav maga, windsurfing, narty. Czas wolny lubi spędzać ze znajomymi, szczególnie na szlakach wszystkich pasm górskich, ale Tatry są jej najbliższe. Lubi odpocząć przy dobrej książce, ale także rockowym koncercie czy poważnej sztuce teatralnej.

Adam CieplinskiAdam Ciepliński – Właściciel. Absolwent Technikum Żeglugi Śródlądowej, Studiował  w Wilbour Wright Collage w Chicago. Wieloletni instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Przyboczny w 49. Drużyny Harcerskiej „Leśni”, członek Kręgów Instruktorskich im. Andrzeja Małkowskiego „KIHAM”. Złota rączka’-potrafi wszystko naprawić i usprawnić. Od lat zafascynowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Jako samouk opanował grę na gitarze i trąbce. Aktualnie jest  członkiem chóru „Basilica Cantans”. Ojciec Kasi i Alberta.

 

 
Albert CieplinskiAlbert Ciepliński – Zajmuje się moderowaniem i redagowaniem strony internetowej. Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Poza muzyką interesuje się zdrowym trybem życia i technologią.